Sociální zemědělství

Kalendář akcí

Novinky

Inkluze proběhne v zeleni maďarského Bercelu

Workshopy, prezentace, fyzické aktivity, icebreakery, sdílení a mnoho dalšího... s kulisou sociálně zemědělského a zámeckého areálu... s tématem prioritním pro grant Visegrad Fund: Social Integration in Green... SocInGr meeting 13.-16.6.2017, Bercel (HU).

16 sociálně zemědělských stakeholderů se sejde v sídle maďarského WWOOFu na zámku Bercel. Přivezou sebe, svůj příběh, svou erudici a expertízu, také přijedou plnit zadání grantee AREA viva, z.s., přivezou si ruce a nohy na zbudování sklípku pro pěstování hub a device na natáčení, postprodukci a publikaci SocInGr videoklipu. Dílem půjde o síťovací, dílem o diseminační akci a dílem o aktivizační akci. Během komunitně veřejného večírku - public event Thursday 15. Jun 18:00 - pustíme videjka, předvedeme, v jakém stavu kde ve Visegradu je kdekterý příklad dobré praxe a vymyslíme budoucnost sektoru.

Další díl bude setkání ve Valči koncem srpna, a hlavně related public event Salon SocInGr na Zemi živitelce.

Co je to vlastně Sociální zemědělství, téma projektu? Odpověď nabízíme k vydestilování z popisu přínosu pro venkov z připravovaného webu:

Zemědělství, jak je pozorujeme kolem sebe a se setrvačností vnímáme, by mělo zajistit dost potravin, vláknin, popř. energetických surovin pro všechny lidi. V této podobě však není dlouhodobě udržitelné a nerespektuje přirozenou obnovu přírody a krajiny, wellfare zvířat ani socioekonomické potřeby lidí na venkově. Sociální zemědělství a sociální farmy naopak zvyšují resilienci místních komunit, podporují lokální ekonomiky, přináší nové příležitosti a chovají se odpovědně k přírodním zdrojům. Sociální zemědělství otevírá a zpohodlňuje život na venkově osobám se zdravotním postižením, sociálně znevýhodněným osobám, dětem a mládeži s výchovnými problémy, dospělým vyhořelým, seniorům, nabízí možnosti pro osoby, které potřebují podporu, péči nebo vedení... Ideálně se v sociálním zemědělství setkává více sektorů - zemědělský, sociální, vzdělávací, ziskový i neziskový. V součinnosti naplňují veřejně prospěšné cíle.
Do Bercelu jedeme 4 a jedno místo nabízíme farmářovi nebo farmářce, kteří jedou nebo se vážně chystají rozjet své zemědělství rozjet fakt sociálně. 

Venue:http://bercel.com/mg2/index.php, board, accommodation i travel zajištěny. Autem.

Výstupy budou zde, ale až po setkání.

obrázek: https://drive.google.com/file/d/0B65f9j-ZwRU2cXhkUm5qdlRTeDA/view?usp=sharing

autor: Vojtěch Veselý

kontakt: vojtech@areaviva.cz,

775272678 

www.areaviva.cz 

https://www.facebook.com/socialnizemedelstvi/